Wakacje w nad Jeziorem Solińskim

gg_zmniejszacz-pl_933690Jezioro Solińskie nazywane jest „bieszczadzkim morzem”. To idealne miejsce zarówno dla początkujących wodniaków, jak i doświadczonych żeglarzy. Otoczone wzgórzami jezioro słynie ze zmienności kierunku wiatrów, co dla wielu jest nie lada wyzwaniem. Żaden inny akwen w Polsce nie stawia żeglarzom tak wysokich wymagań i nie zapewnia tak dużej satysfakcji z żeglowania. Dookoła jeziora powstały liczne ośrodki wypoczynkowe i uzdrowiskowe wśród których prym wiodą Solina i Polańczyk.

W Solinie zdecydowanie największą atrakcja jest sama Zapora Soli
ńska, która imponuje rozmiarami – ma długość 664 m i wysokość 82 m. Dodatkową atrakcją jest sama elektrownia, którą można i warto zwiedzić.

Polańczyk z kolei, to miejscowość uzdrowiskowa, tętniąca życiem przez cały rok. Liczna karczmy i zajazdy zachęcają turystów bieszczadzką kuchnią i klimatem zaczerpniętym wprost z Bieszczadów. To tutaj wieczorami można usłyszeć poezję Bieszczadzka śpiewana przez lokalnych artystów, a za dnia poleżakować na rozleglej plaży.

Coś dla siebie znajdą również miłośnicy aktywnego wypoczynku. Sporty wodne, szlaki piesze i rowerowe, przejażdżki konne a także ekstremalne przejażdżki quadami czy też autami terenowymi 4×4 to tylko niektóre atrakcje, jakie można odnaleźć nad „Bieszczadzkim morzem”.

Czy warto wybrać się nad Jezioro Solińskie ? Zdecydowanie tak, ponieważ, jest to jedyne takie miejsce w Polsce. Bo tu morski klimat miesza się z górskim powietrzem, tworząc to niepowtarzalne miejsce